O mnie

Codziennie biegamy po hipermarkecie, ścigamy sukces, gonimy okazje, próbujemy przegonić innych albo po prostu dogonić szczęście. Wszyscy w pewnym momencie życia jesteśmy w biegu. W tak zabieganych czasach, bieganie może stać się wspaniałą odskocznią od codzienności i sposobem na to, by… zwolnić.

W roku 2012 po raz pierwszy spróbowałam biegania i zaraziłam się biegową pasją. Często żyję w biegu, jestem zabiegana, starając się połączyć różne życiowe role i zainteresowania. Jednak gdy wkładam buty biegowe, świat wokół przystaje, czas zwalnia i w takich chwilach tylko mój biegowy krok wyznacza tempo życia.

Uwielbiam gotować, a pasja biegowa skłoniła mnie do pogłębienia wiedzy z zakresu prawidłowego odżywiania sportowców. To, co jemy ma wpływ nie tylko na to, jak się czujemy i żyjemy, ale również na to, jakie wyniki osiągamy w sporcie. Ukończyłam kursy z zakresu doradztwa dietetycznego oraz dietetyki sportowej, pragnąc dowiedzieć się więcej na temat wpływu pożywienia na naszą kondycję i zdrowie. Od kilku lat jestem wegetarianką i staram się świadomie wybierać produkty, z których przygotowuję posiłki dla siebie i swojej rodziny. Wypracowane nawyki żywieniowe pozwalają nam cieszyć się dobrym zdrowiem i samopoczuciem oraz czerpać radość z codziennych aktywności.

Na co dzień jestem nie tylko biegaczką, ale też mamą i w natłoku zajęć staram się pielęgnować moje pasje: odpoczywam przy dobrej książce, relaksuję się na rowerze, uwalniam się od stresu biegając, piszę o żywieniu w sporcie, gotuję zdrowe i smaczne potrawy oraz fotografuję swoje kulinarne kreacje. Jak dotąd te wszystkie tak różne pasje udaje mi się z powodzeniem łączyć.

“Bieganie nauczyło mnie, że oddawanie się pasji jest ważniejsze niż sama pasja. Daj się czemuś pochłonąć bez reszty, włóż całe serce; doskonal się i ćwicz, nigdy się nie poddawaj – właśnie na tym polega spełnienie.

Dean Karnazes Ultramaratończyk. Poza granicami wytrzymałości.

Serdecznie zapraszam na moją stronę wszystkich sympatyków zdrowego stylu życia, gotowania, biegania oraz świadomego odżywiania.